• F-M SPORTFEST 2025  |  24. - 25. 5. 2025

KODIÁČEK  PROPOZICE

KODIÁČEK je triatlon určený pro děti od 3 – 14 let.

 

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ ZÁVODU:

Sobota 25. 5.  2024, Olešná loděnice (Jacht klub)

 

PREZENCE ZÁVODNÍKŮ: 8:00 – 8:45 hod
Prohlídka trati pro všechny věkové kategorie je možná pouze mezi 8:00 – 8:45 hod.
ROZPRAVA PŘED STARTEM PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE: 8:30 – 8:45 hod

POVINNÁ VÝBAVA: cyklistická helma, kolo, běžecká obuv, vlastní gumičky či pásy na připevnění startovního čísla

START ZÁVODU NEJMLADŠÍ KATEGORIE: 9:00 hod
Ostatní kategorie  budou následovat ihned po dokončení předchozího závodu.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ: Do 40 minut po ukončení závodu nejstarší dětské kategorie.
Holky a kluci budou v rámci kategorie vyhlašováni zvlášť. Ve věkových kategoriích proběhne vyhlášení děvčat a chlapců odděleně.

 

Do dětského triatlonu Kodiáček je možno registrovat závodníky na stránkách www.fmsportfest.cz v sekci „KODIÁČEK“. STARTOVNÉ JE 150 Kč.

Registrace je také možná v den závodu, v místě startu od 8:00 – 8:45 hodin, doporučujeme přihlášení předem, předejdete tak možnému zdržení a předzávodnímu stresu malých závodníků.
STARTOVNÉ V DEN ZÁVODU JE 200 Kč.

 

BĚHEM ZÁVODU JE ZAJIŠTĚNÁ PRVNÍ POMOC.

 

ZAŘAZENÍ DO KATEGORIÍ PODLE ROČNÍKU NAROZENÍ:

Pořadatel si vyhrazuje právo sloučit kategorie v případě nízkého počtu účastníků, zpravidla s kategorií vyšší
UMÍSTĚNÍ STARTOVNÍHO ČÍSLA: při cyklistice čitelně vzadu, při běhu vepředu.
Na čísla si prosím vezměte vlastní gumičky či pásy.

 

KODIÁČEK A: ročník narození 2019 a mlaší

1) PLAVÁNÍ/BRODĚNÍ – u dětí, které ještě neplavou samy bude tato disciplína obsahovat brodění/smočení těla po prsa, tak aby se namočily a užily si nazouvání bot na mokré nohy :-). Mokré depo by děti měly absolvovat samostatně. Po výběhu z vody mohou rodiče dítěti podat ručník na osušení, odebrat brýle, připravit tenisky a podobně. Nesmí při tom omezit ostatní závodníky. Plavání/brodění s kruhem u neplavců povoleno.

2) KOLO/ODRÁŽEDLA – trasa vede po asfaltu, 200 m okruh kolem loděnice. Povinnou výbavou je přilba, která musí být řádně upevněná před nástupem na trať závodu.

3) BĚH – děti poběží 100m po louce, na trase budou umístěny také překážky ze slámy. Pro běžeckou část je povinná obuv. Závodník, který by absolvoval trasu naboso, bude automaticky zařazen na konec výsledkové listiny.

 

KODIÁČEK B: ročník narození 2018 – 2016

1) PLAVÁNÍ 50 m – Po výběhu z vody mohou rodiče dítěti podat ručník na osušení, odebrat brýle, připravit tenisky a podobně. Nesmí při tom omezit ostatní závodníky. Starší děti budou v depu pracovat samostatně, před závodem si tam připraví vše potřebné pro přechod z plavání na kolo a z
kola na běh (ručník, startovní číslo, kolo, tenisky, přilbu, kšiltovku…). Naopak plavecké pomůcky (brýle, čepici) zase po plavání odloží na své místo v depu.

2) KOLO 800 m – trasa vede po asfaltu 1x okruh 800 m. Povinnou výbavou je přilba, která musí být řádně upevněna před nástupem na trať závodu.

3) BĚH 500 m – běží se 1x okruh 500 m, děti poběží po louce, na trase budou umístěny také překážky ze slámy. Pro běžeckou část je povinná obuv. Závodník, který by absolvoval trasu naboso, bude automaticky zařazen na konec výsledkové listiny.

 

KODIÁČEK C: ročník narození 2015 – 2013

1) PLAVÁNÍ 100 m – Plavecká část bude vyznačena bójkami. Děti budou v depu pracovat samostatně, před závodem si tam připraví vše potřebné pro přechod z plavání na kolo a z kola na běh (ručník, startovní číslo, kolo, tenisky, přilbu, kšiltovku…). Naopak plavecké pomůcky (brýle, čepici) zase po plavání odloží na své místo v depu.

2) KOLO/MTB 1600 m – jede se 2x okruh 800 m kombinovaným terénem (tráva, asfalt). Je doporučeno a prosíme, ABY DĚTI MĚLY PRO TUTO DISCIPLÍNU HORSKÁ KOLA! Pojede se po louce, po trávě, přes překážky a bažinku, přes vodu, po pláži atd. Na silničním kole nebo tenkých gumách to bude velmi obtížné. Povinná je přilba, která musí být řádně zapnutá před nástupem na trať závodu.

3) BĚH 1000 m – běží se 2x okruh 500 m, děti poběží po louce, na trase budou umístěny také překážky ze slámy. Pro běžeckou část je povinná obuv. Závodník, který by absolvoval trasu naboso, bude automaticky zařazen na konec výsledkové listiny.

 

KODIÁČEK D: ročník narození 2012 – 2010

1) PLAVÁNÍ 200 m – Plavecká část bude vyznačena bójkami. Děti budou v depu pracovat samostatně, před závodem si tam připraví vše potřebné pro přechod z plavání na kolo a z kola na běh (ručník, startovní číslo, kolo, tenisky, přilbu, kšiltovku…). Naopak plavecké pomůcky (brýle, čepici) zase po plavání odloží na své místo v depu.

2) KOLO/MTB 2400 m – jede se 3x okruh 800 m kombinovaným terénem (tráva, asfalt). Je doporučeno a prosíme, ABY DĚTI MĚLY PRO TUTO DISCIPLÍNU HORSKÁ KOLA! Pojede se po louce, po trávě, přes překážky a bažinku, přes vodu, po pláži atd. Na silničním kole nebo tenkých gumách to bude velmi obtížné. Povinná je přilba, která musí být řádně zapnutá před nástupem na trať závodu.

3) BĚH 1500 m – běží se 3x okruh 500 m, děti poběží po louce, na trase budou umístěny také překážky ze slámy. Pro běžeckou část je povinná obuv. Závodník, který by absolvoval trasu naboso, bude automaticky zařazen na konec výsledkové listiny.

 

REGISTRACE A PROHLÁŠENÍ ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCE

Do závodu mohou děti registrovat pouze zákonní zástupci (rodiče). Závodu se mohou zúčastnit pouze řádně zaregistrované osoby, které zaplatily startovné.

Přihlášením do závodu a zaplacením startovného jako zákonný zástupce stvrzuji toto prohlášení:
Jsem si vědom (a) důsledků spojených s účastí dítěte v závodu, jsem si vědom vlastní odpovědnosti za dítě a nebezpečí, souhlasím s řádem, pravidly a pokyny organizátorů, kterými se budu já i dítě řídit. Nejsem oprávněn (a) požadovat po pořadateli finanční plnění nebo uplatňovat jiné nároky v případě jakéhokoliv zranění dítěte nebo doprovázející dospělé osoby, případné krádeže, nebo jiné škody, které utrpí v souvislosti s účastí v závodu. Za nezletilé děti zodpovídá doprovázející dospělá osoba či osoba, která je k závodu přihlásila.

V souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101/2000 Sb. a zákona č. 480/2004 Sb. v platném znění poskytuji souhlas se zpracováním svých osobních údajů uvedených v přihlášce k závodu pro potřeby pořadatele. Další informace v souvislosti s GDPR jsou uvedeny na webu závodu.

Registrací na závod prohlašuji, že dítě je zdravotně způsobilé a  že jeho zdravotní stav odpovídá náročnosti akce, že se účastní dobrovolně, na vlastní nebezpečí se všemi důsledky z toho plynoucími.

 

GENERÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNER

PARTNEŘI