KODIÁČEK PROPOZICE

KODIÁČEK PROPOZICE 150 150 F-M SPORTFEST

KODIÁČEK 2024 je triatlon pro děti od 3 – 14 let.

 

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ ZÁVODU:

1. července 2024, Olešná loděnice (Jacht klub)

 

PREZENTACE ZÁVODNÍKŮ: 8:00 – 8:45 hod
Prohlídka trati je možná mezi 8:00 – 9:00 hod.
ROZPRAVA PŘED STARTEM: 8:45 – 9:00 hod

 

START ZÁVODU: 9:00 hod
VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ: Po ukončení závodu a vyhodnocení výsledků
Holky a kluci budou v rámci kategorie vyhlašováni zvlášť.

 

Děti do dětského triatlonu Kodiáček můžete registrovat na stránkách www.grizzlyman.cz v sekci „KODIÁČEK“. STARTOVNÉ JE 100 Kč.

Registrace je také možná v den závodu a to v místě startu od 8:00 – 9:00 hodin.
STARTOVNÉ V DEN ZÁVODU JE 150 Kč.

 

BĚHEM ZÁVODU JE ZAJIŠTĚNÁ PRVNÍ POMOC.

 

DĚTI BUDOU ŘAZENY DO KATEGORIÍ PODLE ROČNÍKU:

Pořadatel si vyhrazuje právo sloučit kategorie v případě nízkého počtu účastníků.
Startovní číslo musí být při cyklistice upevněno čitelně vzadu, při běhu vepředu.
Na čísla si prosím vezměte vlastní gumičky či pásy.

 

KATEGORIE DO 5 LET (2018 – 2020)

1) PLAVÁNÍ/BRODĚNÍ – u dětí, které ještě neplavou samy bude tato disciplína obsahovat brodění/smočení těla po prsa, tak aby se namočily a užily si nazouvání bot na mokré nohy :-). Mokré depo by děti měly absolvovat samostatně. Po výběhu z vody mohou rodiče dítěti podat ručník na osušení, odebrat brýle, připravit tenisky a podobně. Nesmí při tom omezit ostatní závodníky. Plavání/brodění s kruhem u neplavců povoleno.

2) KOLO/ODRÁŽEDLA – jede se po asfaltu, 200 m okruh kolem loděnice. Povinná je přilba, která musí být řádně zapnutá před nástupem na trať závodu.

3) BĚH – děti poběží po louce a po trávě mezi a přes překážky ze slámy. Pro běžeckou část je povinná obuv. V případě, že závodník poběží naboso,
bude automaticky zařazen na konec výsledkové listiny.

 

KATEGORIE 6 – 8 LET (2017 – 2015)

1) PLAVÁNÍ 50 m – Po výběhu z vody mohou rodiče dítěti podat ručník na osušení, odebrat brýle, připravit tenisky a podobně. Nesmí při tom omezit ostatní závodníky. Starší děti budou v depu pracovat samostatně, před závodem si tam připraví vše potřebné pro přechod z plavání na kolo a z
kola na běh (ručník, startovní číslo, kolo, tenisky, přilbu, kšiltovku…). Naopak plavecké pomůcky (brýle, čepici) zase po plavání odloží na své místo v depu.

2) KOLO 800 m – jede se 1x okruh 800 m po asfaltu. Povinná je přilba, která musí být řádně zapnutá před nástupem na trať závodu.

3) BĚH 500 m – běží se 1x okruh 500 m, děti poběží po louce a po trávě mezi a přes překážky ze slámy. Pro běžeckou část je povinná obuv. V případě, že závodník poběží naboso, bude automaticky zařazen na konec výsledkové listiny.

 

KATEGORIE 9 – 11 LET (2014 – 2012)

1) PLAVÁNÍ 100 m – Plavecká část bude vyznačena bójkami. Děti budou v depu pracovat samostatně, před závodem si tam připraví vše potřebné pro přechod z plavání na kolo a z kola na běh (ručník, startovní číslo, kolo, tenisky, přilbu, kšiltovku…). Naopak plavecké pomůcky (brýle, čepici) zase po plavání odloží na své místo v depu.

2) KOLO/MTB 1600 m – jede se 2x okruh 800 m kombinovaným terénem (tráva, asfalt). Je doporučeno a prosíme, ABY DĚTI MĚLY PRO TUTO DISCIPLÍNU HORSKÁ KOLA! Pojede se po louce, po trávě, přes překážky a bažinku, přes vodu, po pláži atd. Na silničním kole nebo tenkých gumách to bude velmi obtížné. Povinná je přilba, která musí být řádně zapnutá před nástupem na trať závodu.

3) BĚH 1000 m – běží se 2x okruh 500 m, děti poběží po louce a po trávě mezi a přes překážky ze slámy. Pro běžeckou část je povinná obuv. V případě, že závodník poběží naboso, bude automaticky zařazen na konec výsledkové listiny.

 

KATEGORIE 12 – 14 LET (2011 – 2009)

1) PLAVÁNÍ 200 m – Plavecká část bude vyznačena bójkami. Děti budou v depu pracovat samostatně, před závodem si tam připraví vše potřebné pro přechod z plavání na kolo a z kola na běh (ručník, startovní číslo, kolo, tenisky, přilbu, kšiltovku…). Naopak plavecké pomůcky (brýle, čepici) zase po plavání odloží na své místo v depu.

2) KOLO/MTB 3200 m – jede se 4x okruh 800 m kombinovaným terénem (tráva, asfalt). Je doporučeno a prosíme, ABY DĚTI MĚLY PRO TUTO DISCIPLÍNU HORSKÁ KOLA! Pojede se po louce, po trávě, přes překážky a bažinku, přes vodu, po pláži atd. Na silničním kole nebo tenkých gumách to bude velmi obtížné. Povinná je přilba, která musí být řádně zapnutá před nástupem na trať závodu.

3) BĚH 2000 m – běží se 4x okruh 500 m, děti poběží po louce a po trávě mezi a přes překážky ze slámy. Pro běžeckou část je povinná obuv. V případě, že závodník poběží naboso, bude automaticky zařazen na konec výsledkové listiny.